Film-İzlenmesi Gereken Film Serileri-6

Bu Sayfayı Herkesle Paylaşın!

Okuma Süresi: 2 dakika

Merhabalar efem. Hani iftarı beklerken geçmeyi bilmeyen son saatler vardır ya. Ben de bu saatleri değerlendirebileceğiniz film önerilerinde bulundum. Dilerseniz lafı uzatmadan bir şaheserle başlayalım. İyi okumalar.


Rocky Serisi

Bu film serisi, bir boksörün ringteki yaşamını anlatmak yerine ringin arka planında gelişen olaylara daha çok değiniyor. Kendisine saygı duyulmasını isteyen bir boksör çok önemli bir şansla karşılaşıyor ve bu şansı da değerlendiriyor. Daha sonra boksu bırakmak ve bir aile kurmak istiyor. Fakat çıktığı bu yolda hayatını kazanmak için sadece boksta becerikli olduğunu anlamasıyla kopamıyor bu spordan. Bu seride bolca dram ve tabii ki boks var.

Bu seri çekilmeden önce Sylvester Stallone elinde yazdığı senaryosuyla birlikte kapı kapı dolaştı. Birçok yapımevi ve prodüktöre başvurdu. Senaryoya sıcak bakanlar oldu. Fakat Stallone başrolde kendisinin oynaması şartını koyunca sıcak bakanların sayısı gitgide azaldı. En son şans eseri bir yapımcı Stallone’nin şartını ve senaryosunu kabul etti(yapımcı, Stallone’yi başka birine benzettiği için senaryoda başrol oynamasını kabul etti). Böylece “Rocky Marciano”nun boks maçlarından esinlenilen ve Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilen bu film serisi “Rocky” filmiyle fitili ateşledi.

boks görseli

Hobbit Üçlemesi

Her ne kadar benim için Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yanından bile geçemese de Orta Dünyanın anlatıldığı bu üçleme elbette izlenir. Hobbit Üçlemesi J.R.R Tolkien’in “Hobbit” adlı kitabından uyarlanan bir film serisidir. Yani bir kitaptan 3 film çıkarmışlar. Her ne kadar ticari bir yönelim olsa da bu film serisinde detaylar daha iyi anlatılmış. Bu yüzden Yüzüklerin Efendisi’nde tanıdığım Orta Dünya’yı daha iyi anlamak için izledim ben de. Hobbit, Yüzüklerin Efendisi serisinden önce geçen bir hikayeyi anlatıyor. Bu yüzden hikaye bütünlüğü bakımından önce Hobbit üçlemesi daha sonra da Yüzüklerin Efendisi üçlemesini izleyebilirsiniz.


Önereceğim filmler şimdilik bunlar. Umarım bu filmler iftarı beklerken güzel zaman geçirmenizi sağlar. Bu filmleri izlemişseniz hemen kızmayın. Gelin sizi başka bir film önerisine götüreyim.

Daha fazla film önerisi için buraya tıklayabilirsiniz.


Daha fazla blog yazısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Tıbbiye’den Notlar‘a da bekleriz.

Duyurulardan anında haberdar olmak için Instagram sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.


Bu Sayfayı Herkesle Paylaşın!

Cihat Tokgöz

Düşünmenize yardımcı olmak isteyen biri. Benim Dünyam web sitesinin kurucularından.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir