Film-İzlenmesi Gereken Film Serileri-2

Bu Sayfayı Herkesle Paylaşın!

Okuma Süresi: 2 dakika

Herkese tekrardan merhaba. Film önerilerinin ikinci yazısına geçmeden önce bir şey söylemek istiyorum: Film önerileri yazılarımda işin teknik kısmına fazla giremiyorum. Çünkü pek bilgim yok. Bunun yerine daha çok filmi neden beğendiğimi belirtiyorum. Umarım siz de önerdiğim filmleri beğenirsiniz. İyi okumalar efem.


Geleceğe Dönüş Serisi

Bu film serisi tek kelimeyle efsane. 80’lerin yaşam tarzını tam anlamıyla hissettiriyor bizlere. Üstelik şimdilerde çekilen bazı bilim kurgu filmleri bile temellerini 1980’lerde çekilen bu film serisine dayandırıyor. Aslında filmi unutulmaz yapan şey filmin o dönemlerde çocukların hayal dünyasına dahil olmasıydı. Kim bilir kaç kişi sandalyelerden “Delorean” yapıp bir zaman makinesi olduğunu düşünmüştür.

Filmde en beğendiğim bölüm Marty’nin mezuniyet törenindeki efsane gitar sahnesiydi. Bana Chuck Berry’i tanıtan filmdir.

Delorean görseli

Karayip Korsanları Serisi

Önceleri televizyonda denk gelirdim bu serinin bazı bölümlerine. Filmin hangi kısmına denk geldiysem izlerdim. Başı veya sonu farketmezdi benim için. Çünkü beni asıl etkileyen filmin atmosferiydi ve tabii ki filmin müzikleri. Hâlâ sıkılmadan dinlerim “He’s a Pirate” adlı ünlü parçayı. Sonra seriyi adamakıllı baştan başlayarak izledim. 2 günde izledim bütün seriyi, sarıyor. Özellikle Jack Sparrow’un olduğu sahneler çok iyi. Johnny Depp, Kaptan Jack Sparrow’u oynamak için doğmuş olabilir. Adam oynuyor be!


Harry Potter Serisi

İlk başlarda ön yargıyla yaklaştığım bir seri daha. Çok abartılan bir seri olduğunu düşünüyordum. Bu seriyi izlememiş olsanız bile bağımlısı olan birine denk gelmişsinizdir. Bu serinin bağımlılarına herhangi bir dal parçasından farksız olan bir çubuğu “Harry Potter Asası” diye satıyorlar. Hem de koleksiyon yapmak için bunlara servet ödeyenler bile var. Her neyse sonuçta herkesin özgür iradesi bu. Ben sadece kendi fikrimi belirttim.

Filme bir şans vermek istedim ve başladım. Film gerçekten çok hoşuma gitti. Bütün seriyi 3-4 günde bitirdim ama hâlâ abartılan bir seri olduğunu düşünüyorum. Yani izlememişseniz ön yargılarınızdan kurtulup bir şans vermenizi isterim. Merak etmeyin pişman olmayacaksınız.


İyi Seyirler

Şimdilik benden bu kadar. Bir önceki film önerisi yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazılarımda görüşmek üzere. İyi seyirler.

Daha fazla blog yazısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Tıbbiye’den Notlar’a da bekleriz.


Bu Sayfayı Herkesle Paylaşın!

Cihat Tokgöz

Düşünmenize yardımcı olmak isteyen biri. Benim Dünyam web sitesinin kurucularından.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir